Звернення Священного Синоду до єпископату, духовенства, ченців та мирян у зв’язку з останніми подіями в Україні

       

Возлюблені у Христі владики, отці, брати і сестри!

Сьогодні Україна переживає найскладніші випробування за усі роки своєї незалежності. Не вщухає збройний конфлікт у Донецькій та Луганській областях, де кожного дня гинуть наші співвітчизники.

У ці скорботні для нашої Батьківщини дні ми, перш за все, закликаємо усіх вірних Української Православної Церкви до посиленої молитви за Україну. В період Петрового посту ми маємо зосередитися на очищені власного серця від усякої злоби та агресії. Подібно до святих Апостолів ми повинні засвідчити перед сучасним світом про вічні Євангельські істини. Зміни в державі кожен має почати з себе.

Наша Церква об’єднує людей різних мов і культур. Вірні Української Православної Церкви мешкають на Сході і на Заході, на Півночі і на Півдні України. Ми не ділимо нашу паству ні за політичними, ні за національними, ні за соціальними ознаками. Усі ми єдині у Христі. Тому сьогодні ми звертаємося до народу України: Брати і сестри! Не розривайте нашу Батьківщину, примиріться один з одним! Ми маємо зберегти єдину Україну, зберегти її для наших нащадків.

Останніми місяцями соціальна напруга в нашому суспільстві сягнула крайньої межі. В цій ситуації вкрай важливим стає пастирське служіння, спрямоване на мир та злагоду в народі. Ми ще і ще раз нагадуємо, що участь духовенства в акціях громадянської непокори є неприпустимою. Також є неприйнятними використання церковного амвону для пропаганди будь-яких політичних ідей. В дусі Христової любові пастирі Церкви мають докласти максимум зусиль для припинення ворожнечі та недопущення нових кровопролить. І нам дуже прикро чути, що деякі священики спокушаються різними політичними пристрастями і через це не тільки порушують свій душевний мир, але і негативно впливають на спокій у суспільстві. З усією відповідальністю заявляємо, що такі дії є несумісними з високим званням пастиря Христової Церкви.

З почуттям особливої християнської любові та співстраждання ми звертаємося до духовенства та мирян східних регіонів, охоплених силовим протистоянням. Дорогі наші брати і сестри! Ми з Вами! Ми щоденно молимося за Вас, ми постійно просимо Всемилостивого Господа, аби Він врятував Вас від тієї страшної загрози, яка щодня нависає над Вами. Висловлюємо щирі слова співчуття сім’ям усіх загиблих. Нехай Господь упокоїть душі всіх загиблих в оселях Праведних, а Вам подарує свою милість і благословення.

Церква закликає до молитви та дієвої допомоги пораненим, постраждалим, позбавленим житла, а також вимушеним переселенцям і біженцям, особливо дітям, сиротам, людям з особливими потребами та похилого віку.

Українська Православна Церква оголошує загальноцерковний збір коштів для гуманітарної допомоги мирному населенню Донецької і Луганської областей.

Ми повинні зробити все можливе, щоб допомогти нашим співгромадянам Східного регіону України пережити складні випробування, які сьогодні випали на їх долю.

 Дорогі брати і сестри! В цей кризовий період історії нашого народу нам, віруючим людям, людям Церкви, потрібно як ніколи зберігати і укріпляти внутрішню церковну єдність. Ми маємо слухати голос своїх пастирів, і не йти за найманцями, які не є пастирями, і не слухати чужого голосу (див. Ін. 10, 1-5).

Знову і знову закликаємо усіх вірних Української Православної Церкви до посиленої молитви за нашу Державу та за боголюбивий український народ. Віримо, що Господь молитвами Пречистої Своєї Матері та всіх Святих, що просіяли в нашій землі, збереже Україну від нового розбрату та кровопролиття.

Нехай перебуває між Вами благодать і мир від Бога, Отця нашого, і Господа Іісуса Христа (Еф. 1, 2).

      

Молитва Господу Вседержителю о мире и прекращении междоусобной вражды, чтомая в Неделю всех святых, в земле нашей просиявших.

Владыко Вседержителю, Господи многомилостивый, приими коленопреклонныя молитвы и смиренныя слезы наша, приносимыя пред Святым Алтарем Твоим в сие время беды и скорби народа Твоего, приими предстательство всех святых сродников наших, коих призываем ныне на помощь и заступление, дабы свет любве Твоея, явленныя на Кресте Твоем, просветил всякаго человека страждущаго в мире сем, во тьме вражды и беззаконий сущем.

Приими ходатайство святаго и благовернаго князя Владимира, крестителя и просветителя земли нашея; приими молитву страстотерпцев святых Бориса и Глеба, научающих не поднимати руки своея на брата своего; приими заступничество угодников Твоих Антония и Феодосия и с ними всех преподобных мужей и жен, слезами покаяния души свои паче снега убеливших; приими подвиги новомучеников и исповедников, страданиями своими спасительную веру в Тя нам сохранивших; приими прошения всех святых Церкве Твоея, трудами своими землю нашу освятивших. Наипаче приими молитвенный Покров Пресвятыя Матере Твоея, Владычицы нашея Богородицы и Приснодевы Марии, Ея же непостыдным предстательством люди Твоя многажды избавленни быша от всякия вражды и междуусобныя брани.

Услыши ны, Боже, Спасителю наш, и милостив, милостив буди Владыко ко всем страждущим и обремененным, и остави нам долги наша, научая и нас оставляти обиды должником нашим, и преклони гнев Твой на милость Твою, усмиряя всякия крамолы и нестроения в державе нашей, яко Ты еси един благий и человеколюбивый Бог наш, и Тебе славу возсылаем Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Анонсы


Воскресная школа для взрослых

Дорогие братья и сестры, в Троицком соборе действует Воскресная школа для взрослых, которая проходит каждое Воскресенье в 14:00. На ней священник объясняет азы православной веры, а также основные понятия о христианской вере и благочестии. По интересующим вопросам обращаться по номеру +380504074733 - протоиерей Александр Кудряшов.
Подробнее...


Благодійний ярмарок в підтримку ЗСУ

У неділю, 11 грудня, о 10:00 (замість недільної школи) біля нашого собору проведемо, з Божою допомогою, Благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Плануємо приготувати чай, каву, лимонад, різну випічку, солодощі. Все самі не в змозі організувати, тому потрібна ваша допомога ! Принесіть будьласка пиріжки, пироги, кекси, печиво, піцу, пряники, млинці, льодяники на паличці та інші солодощі (у тому числі покупні). Я думаю, що кожному з нас посильно приготувати щось із цього списку! Дітки теж братимуть участь у ярмарку-допомагатимуть продавати те, що принесли! Давайте разом зробимо таку важливу і добру справу!
Подробнее...


Приходское консультирование

В Троицком архиерейском соборе работает служба приходского консультирования. Cвященнику, можно задать вопросы вероучительного или духовно-нравственного характера, получить консультацию, наставление, совет. Также со священнослужителями Троицкого собора можно непосредственно связаться по телефону: +380504074733 - протоиерей Александр Кудряшов, благочинный Троицкого собора +380661516720 – протоиерей Максим Карпенко......................................................... +380951513172 - иерей Константин Таптунов...................................................
Подробнее...


Підтримаємо наш собор!

У часи війни в Україні, коли на період загрози авіаударів та вуличних боїв Троїцький архієрейський собор стає прихистком для багатьох жителів міста, наш храм сам потребує допомоги.
Подробнее...


Детская воскресная школа

В Троицком архиерейском соборе действует воскресная школа для детей. Занятия проходят каждое воскресенье с 10:30 до 11:30.
Подробнее...


"Милосердный самарянин"

В Троицком соборе действует служение «МИЛОСЕРДНЫЙ САМАРЯНИН». Призываем всех неравнодушных внести свою лепту в общее дело любви и милосердия!
Подробнее...Последние новости


Память благоверного князя Александра Невского

6 декабря 2022 года в память благоверного князя Александра Невского прихожане нашего храма собрались под сводами Троицкого архиерейского собора, чтобы прославить Господа. Божественную литургию возглавил благочинный храма протоиерей Александр Кудряшов в сослужении соборного клира. После литургии духовенство, сотрудники и прихожане собора поздравили отца благочинного с днем тезоименитства.
Подробнее...


ВВЕДЕНИЕ ВО ХРАМ ПРЕСВЯТОЙ ВЛАДЫЧИЦЫ НАШЕ БОГОРОДИЦЫ И ПРИСНОДЕВЫ МАРИИ

4 декабря 2022 года в Троицком архиерейском соборе состоялось торжество в честь воспоминания введения в Иерусалимский храм Девы Марии, в этом году праздник совпал с Неделей 25-й по Пятидесятнице. Божественную литургию возглавил благочинный храма протоиерей Александр Кудряшов в сослужении соборного клира.
Подробнее...


Молодежный клуб

2 декабря, по благословению митрополита Сумского и Ахтырского Евлогия, в Троицком архиерейском соборе состоялась встреча православной молодёжи.Были подняты темы греха и страсти, был разбор 8 страстей и их классификация, проявления и борьба с ними, а также и другие вопросы по этой теме. Общение проходило в уютной и дружеской атмосфере.
Подробнее...