Відбулася IV Всеукраїнська конференція керівників єпархіальних відділів УПЦ у справах сім’ї

  

30 і 31 травня 2017 року відбулася IV Всеукраїнська конференція керівників єпархіальних відділів УПЦ у справах сім’ї. Захід був присвячений обговоренню концепції та положення про наставництво в Церкві, а також перспективам реалізації в усіх єпархіях УПЦ проекту «Наставництво для дітей, які проживають в інтернатних установах». З благословення архієпископа Сумського і Охтирського Євлогія у конференції прийняв участь керівник відділу у справах сім'ї Сумської єпархії протоієрей Георгій Ходун.

Сімейний форум очолив архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон. Відкриваючи конференцію, архієрей звернувся до всіх присутніх зі словом, в якому окреслив основні напрямки роботи Синодального відділу у справах сім’ї. Одним з перших серед них є турбота Церкви про дітей. Також Його Високопреосвященство зачитав Звернення Предстоятеля УПЦ до організаторів, учасників та гостей конференції.

Перша половина робочого дня конференції була приділена презентації «Новації в державній політиці в сфері захисту прав дітей», яку провела керівник секретаріату депутатського об’єднання «Захист прав дитини – пріоритет держави» Людмила Волинець.

Також у перший день роботи конференції з доповіддю виступив керівник відділу з питань сім’ї Херсонської єпархії протоієрей Іоанн Гордієнко. Священик поділився з колегами досвідом роботи з антиабортної діяльності, а також у питаннях підготовки молодих людей до таїнства вінчання і створення сім’ї.

Методології концепції з наставництва в УПЦ для дітей, які проживають в інтернатних установах торкнувся в своєму виступі керівник відділу з питань сім’ї Львівської єпархії протоієрей Михайло Коник. Під час конференції були представлені видання Синодального відділу у справах сім’ї, в тому числі новий посібник «Сім кроків наставництва в УПЦ», де розписана специфіка поетапного впровадження наставництва в Українській Православній Церкві.

Вечір першого дня закінчився зустріччю з відомим маркетологом і журналістом провідних українських ЗМІ – Віктором Іваненком. Учасники конференції почули рекомендації про якісне висвітлення своєї роботи в медіа-просторі і активну співпрацю з засобами масової інформації.

31 травня вранці перед учасниками Всеукраїнського форуму виступив Євген Осипчук, представник громадської організації «Одна Надія», координатор розвитку наставництва в Україні. Під час доповіді було розкрито ідею методології наставництва і розвиток цього проекту в Україні. Доповідач також звернув увагу, як необхідно готувати кандидатів в наставники та вихованців притулків для участі в даному проекті.

Учасником заходу на другий день роботи конференції став і народний депутат України Юрій Павленко, екс-представник Президента України з захисту прав дітей. Високий гість поділився досвідом роботи та озвучив священикам актуальні питання захисту прав дітей, які стоять сьогодні перед українським суспільством.

На завершення роботи конференції виступив Голова Синодального юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов. Він розповів священикам про нормативно-правове регулювання проекту «Наставництво» і відповів на ряд запитань учасників конференції, що стосуються перспектив реалізації даної ініціативи. Крім того, увагу було приділено юридичним аспектам розширення напрямків роботи єпархіальних відділів у справах сім’ї.

   

  

Анонсы


РОЖДЕСТВЕНСКИЕ ПАСТЫРСКИЕ ПОСЕЩЕНИЯ

В период Рождественского поста и святок у всех желающих есть возможность пригласить священника для освящения дома, совместной молитвы и общения.
Подробнее...


Молебен об исцелении от недуга пьянства и наркомании

В субботу, 5 января, в Троицком соборе будет совершен молебен об исцелении от недуга пьянства и наркомании. Начало - в 15:30.
Подробнее...


Молебен об устроении семейной жизни

В субботу, 12 января, в Троицком соборе состоится молебен об устроении семейной жизни. Начало - в 15:00.
Подробнее...


Молебен о новых призваниях в Церкви и об обращении людей, находящихся вне Церкви

В субботу, 26 января, в Троицком соборе состоится молебен о новых призваниях в Церкви и об обращении людей, находящихся вне Церкви.
Подробнее...


Детская певческая школа

В Троицком архиерейском соборе действует детская певческая школа. Попробовать свои силы может любой ребенок, особенно если он обладает музыкальным слухом и голосом!
Подробнее...


Детская воскресная школа

В Троицком архиерейском соборе действует воскресная школа для детей. Занятия проходят каждое воскресенье с 10:30 до 11:30.
Подробнее...


"Милосердный самарянин"

В Троицком соборе действует служение «МИЛОСЕРДНЫЙ САМАРЯНИН». Призываем всех неравнодушных внести свою лепту в общее дело любви и милосердия!
Подробнее...


Молебен перед родами и покаянный молебен за грех аборта

В субботу, 19 января, в Троицком соборе будут совершены молебны перед родами, о даровании чад, а также покаянный молебен за грех аборта. Начало - в 15:00.
Подробнее...


Ремонтно-реставрационные работы в Троицком соборе

По благословению архиепископа Сумского и Ахтырского Евлогия, продолжаются ремонтно-реставрационные работы Троицкого архиерейского собора г. Сумы. Сейчас проводится замена кровли, которая к настоящему времени пришла в полную негодность. Всех неравнодушных сумчан призываем принять активное участие в восстановлении святыни!
Подробнее...


Календарь


Последние новости


Собор Иоанна Крестителя

На второй день после Богоявления почитается память Иоанна Предтечи - человека, который стал непосредственным участником событий Крещения Господня. В 2019 году это празднование совпало с 34-й Неделей по Пятидесятнице и Неделей по Просвещении.
Подробнее...


"...пришел еси и явился еси, Свет неприступный!"

В день Богоявления (18/19 января 2019 года) в Троицком архиерейском соборе были совершены богослужения Крещения Господня. По окончании Божественной литургии клирики соборного храма совершили чин Великого освящения воды, после которого все собравшиеся были окроплены освященной водой.
Подробнее...


Різдвяні вітання дітей з Центру соціально-психологічної реабілітації

В неділю, 13 січня 2019 року, в Троїцькому архієрейському соборі для недільної Літургії зібралися прихожани храму та маленькі гості нашої громади з Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Сумської області.
Подробнее...banner 1

banner 2


banner 3