ВЕЛИКОПІСНЕ АРХІПАСТИРСЬКЕ ПОСЛАННЯ

архієпископа Сумського і Охтирського Євлогія

з нагоди початку Сьомої благодійної акції

«До Світлого Дня – світлі вчинки»

   

«Так нехай світить перед людьми ваше світло,

щоби вони бачили ваші добрі діла

та прославляли Отця вашого Небесного» (Мф. 5:16) 

    

 Високошановні отці духовні, дорогі брати і сестри у Христі!

 

Від цього дня розпочинається шлях Великого і спасительного Посту. Свята Чотиридесятниця є благословенним часом нашого покаяння, осмислення життя, пошуком спасіння, дарованого Милосердним Богом. Приєднуючи своє життя до подвигу Великопісного очищення від гріха, кожна християнська душа відкриває для себе спасительну радість Воскресіння Христового.

Маючи невгамовну потребу в очищенні власного серця через покаяння, у звільненні власної душі від гріховних навичок, через тиху молитву, через щиросердне покаяння ми прямуємо до спасительного джерела життя – Воскресіння Христового.

Господь каже нам: «Ось піст, який я люблю: кайдани несправедливости розбити, пута ув’язнених розв'язати, пригноблених на волю відпустити, кожне ярмо зламати, з голодним своїм хлібом поділитись, увести до хати бідних, безпритульних, побачивши голого, вдягнути його, від брата твого не ховатись» (Іс. 58, 6–7). Подібно навчає святий блаженний Августин, зауважуючи, що першим кроком у великопісній мандрівці має бути крок до ближнього: «Полюби  ближнього - і тоді поглянь у своє нутро, де зароджується ця любов, і побачиш Бога, наскільки тобі буде це можливо» (Трактат на Євангеліє від Іоанна 17, 7–9).

Неспокійне сьогодення дає нам відчути, що милосердя і взаємна підтримка нині потрібні людям як вода для спраглого. Довкола нас вирують життєві негаразди, перетворюючи звичайне життя на виживання та щоденну боротьбу за необхідне. Кожного дня ми чуємо прохання про допомогу, кожного дня хтось із наших ближніх шукає те, на що не вистачає власних сил, але без чого жити неможливо.

Але навіть серед усіх випробувань ми бачимо тих, кому найважче. Діти, які потрапили в тенета онкологічних захворювань, є тією «слабкою ланкою», за якою вимірюється духовно-моральна міцність всього нашого суспільства.

Тяжкі страждання, що супроводжують лікування, постійна загроза життю є щоденними реаліями маленьких пацієнтів та їхніх батьків, що перебувають у стані боротьби із небезпечною хворобою. Їм найважче, адже на їх плечі лягли випробування, які жодна людина не витримає самотужки.

Протягом останніх шести років православна громада Сумщини у дні Великого Посту поєднує молитву, покаяння і аскетичне самообмеження із спільною справою дієвої допомоги онкохворим дітям Сумщини. Саме ці благословенні дні стали особливим часом, коли спільними зусиллями багатьох людей маленькі страждальці отримують реальну допомогу в боротьбі з хворобою.

За минулі шість років проведення акції  «До Світлого Дня – світлі вчинки» було зібрано понад 2,5 мільйони гривень, на які відділення онкогематології, де проходять ліквання усі діти, що мають онкологічний діагноз, отримало найнеобхіднішу високотехнологічну апаратуру, а також дороговартісні ліки. Батьки знов і знов промовляють слова подяки усім, хто долучився до акції, хто вніс пожертву заради життя дитини.

Сьогодні на Сумщині діагноз онкозахворювань встановлено 146 дітям, щорічно проводиться понад 300 госпіталізацій. В лікарні онкохворі діти проводять по 6-12 місяців, яка іноді залишається їх останнім житлом.

Подібно до того, як поява свіжих зелених пагонів навесні свідчить, що рослина є живою - так само справи християнського милосердя є ознакою духовного пробудження людини, її прагнення до Бога і ближнього, свідченням живої віри. До милостині покликані всі християни, незалежно від достатку чи матеріальної спроможності. Найскромніша пожертва є важливою, адже віддзеркалює веління милуючого серця.

Розпочинаючи Сьому благодійну акцію «До Світлого Дня – світлі вчинки», що традиційно проводиться під час Великого Посту з ініціативи Сумської єпархії та Сумської обласної державної телерадіокомпанії, надаю благословення і закликаю благодать Божу на збір коштів для надання допомоги у лікуванні онкохворих дітей Сумщини. Добре бажання приєднатись до акції представників інших конфесій нехай буде спільною справою милосердного служіння заради майбутнього рідної Сумщини.

В кожному православному храмі Сумської єпархії Української Православної Церкви протягом Великого Посту будуть встановлені спеціальні скриньки із логотипом благодійної акції для збору коштів на лікування онкохворих дітей Сумщини. Кожен, хто бажає, може долучитися до акції, поклавши свою пожертву в таку скриньку.

Нині звертаюсь до всіх жителів Сумщини: дорогі брати і сестри, земляки!

Сьогодні переді мною очі дітей, які я бачив у відділенні онкогематології. Нестерпний біль і щоденні страждання від тяжких хвороб викарбовують глибину, через яку видно вічність. Вони чекають на допомогу. Молитва і надія – ось що бачив я у тих очах.

Кожен з нас, навіть найбідніший, спроможний явити справжнє диво – милосердя і співчуття. Тож нехай бажання нашого серця допомогти маленьким страждальцям об’єднає наші зусилля і зробить можливим неможливе. Будьмо ж милосердні, втираючи сльозу цієї дитини з онкогематології, вгамовуючи страждання змученого тіла! Нехай ота, навіть найскромніша, пожертва стане дарунком життя!

Нехай ніхто не має сумніву: кожен, хто долучається до справи Божої – отримає велике благословення від Христа Спасителя собі, своїм рідним і близьким! Бог не залишить без благодатної опіки тих, хто почув серцем страждання іншого і став співробітником Христа у справі любові. Адже навіть найскромніша ваша пожертва стане безцінним скарбом у Царстві Небесному!

Закликаю архіпастирське благословення на усіх учасників Сьомої благодійної акції «До Світлого Дня – світлі вчинки» по збору коштів для надання допомоги у лікуванні онкохворих дітей Сумщини. Покров Цариці Небесної нехай перебуває над благословенною Сумщиною!

  

+ Євлогій,

АРХІЄПИСКОП

СУМСЬКИЙ І ОХТИРСЬКИЙ

Прощена Неділя 2017 року

Анонсы


РОЖДЕСТВЕНСКИЕ ПАСТЫРСКИЕ ПОСЕЩЕНИЯ

В период Рождественского поста и святок у всех желающих есть возможность пригласить священника для освящения дома, совместной молитвы и общения.
Подробнее...


Молебен об исцелении от недуга пьянства и наркомании

В субботу, 5 января, в Троицком соборе будет совершен молебен об исцелении от недуга пьянства и наркомании. Начало - в 15:30.
Подробнее...


Молебен об устроении семейной жизни

В субботу, 12 января, в Троицком соборе состоится молебен об устроении семейной жизни. Начало - в 15:00.
Подробнее...


Молебен о новых призваниях в Церкви и об обращении людей, находящихся вне Церкви

В субботу, 26 января, в Троицком соборе состоится молебен о новых призваниях в Церкви и об обращении людей, находящихся вне Церкви.
Подробнее...


Детская певческая школа

В Троицком архиерейском соборе действует детская певческая школа. Попробовать свои силы может любой ребенок, особенно если он обладает музыкальным слухом и голосом!
Подробнее...


Детская воскресная школа

В Троицком архиерейском соборе действует воскресная школа для детей. Занятия проходят каждое воскресенье с 10:30 до 11:30.
Подробнее...


"Милосердный самарянин"

В Троицком соборе действует служение «МИЛОСЕРДНЫЙ САМАРЯНИН». Призываем всех неравнодушных внести свою лепту в общее дело любви и милосердия!
Подробнее...


Молебен перед родами и покаянный молебен за грех аборта

В субботу, 19 января, в Троицком соборе будут совершены молебны перед родами, о даровании чад, а также покаянный молебен за грех аборта. Начало - в 15:00.
Подробнее...


Ремонтно-реставрационные работы в Троицком соборе

По благословению архиепископа Сумского и Ахтырского Евлогия, продолжаются ремонтно-реставрационные работы Троицкого архиерейского собора г. Сумы. Сейчас проводится замена кровли, которая к настоящему времени пришла в полную негодность. Всех неравнодушных сумчан призываем принять активное участие в восстановлении святыни!
Подробнее...


Календарь


Последние новости


Собор Иоанна Крестителя

На второй день после Богоявления почитается память Иоанна Предтечи - человека, который стал непосредственным участником событий Крещения Господня. В 2019 году это празднование совпало с 34-й Неделей по Пятидесятнице и Неделей по Просвещении.
Подробнее...


"...пришел еси и явился еси, Свет неприступный!"

В день Богоявления (18/19 января 2019 года) в Троицком архиерейском соборе были совершены богослужения Крещения Господня. По окончании Божественной литургии клирики соборного храма совершили чин Великого освящения воды, после которого все собравшиеся были окроплены освященной водой.
Подробнее...


Різдвяні вітання дітей з Центру соціально-психологічної реабілітації

В неділю, 13 січня 2019 року, в Троїцькому архієрейському соборі для недільної Літургії зібралися прихожани храму та маленькі гості нашої громади з Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Сумської області.
Подробнее...banner 1

banner 2


banner 3