ЗАЯВА

ЧЛЕНІВ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ЦЕРКОВ

І РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

10 липня 2014 року, м. Суми

      

Ми, повноважні члени Сумської обласної ради Церков та релігійних організацій, здійснюючи свою місію і статутну діяльність в Українській державі, опікуючись паствою, що проживає на території Сумської області, визнаючи законне право громадян сповідувати свою віру або керуватись у своїх етичних переконаннях нерелігійними принципами, ставлячись із повагою до віросповідання своїх співгромадян, а також зважаючи на особливі обставини суспільно-політичного та релігійного життя, що склалися нині в Україні, заявляємо про таке.

  1. Ми усвідомлюємо відповідальність за збереження миру і суспільної злагоди в Україні та на Сумщині, тому жодним чином не підтримуємо будь-яку діяльність, що може порушити цілісність нашої Української держави або допустити зовнішнє втручання, створити загрозу для співіснування людей із відмінними світоглядними позиціями.
  2. Ми рішуче відкидаємо ідеї сепаратизму чи розділення нашої Батьківщини у будь-якому вигляді, закликаємо виявляти братерську та сестринську любов до співвітчизників, незважаючи на походження, мову, релігію, суспільно-політичні погляди тощо. Розпалювання ненависті до людини через етнічні та релігійні відмінності вважаємо неприпустимими.
  3. Ми вважаємо, що участь представників духовенства в політичній та суспільній протестній діяльності, спрямованій проти цілісності держави, громадянського та міжрелігійного миру, є неприпустимою. Також вважаємо неприпустимим пропаганду будь-яких політичних ідей релігійними організаціями.
  4. Ми налаштовані надати допомогу нашим співгромадянам Східного регіону України пережити складні випробування, які сьогодні випали на їх долю. Ми готові до співпраці із Українською державою, суспільними організаціями у сфері надання гуманітарної допомоги та звичайної людської підтримки тим, хто постраждав від трагічних подій на Сході. При цьому ми не розглядаємо отримувачів такої допомоги як простір для прозелітичної діяльності.
  5. Ми категорично засуджуємо будь-які дії, які можуть бути спрямовані на захоплення, знищення чи незаконне відчудження рухомого та нерухомого майна релігійних організацій, а також погроз вчинити такі дії незалежно від мотивів.
  6. З почуттям особливої любові та співстраждання ми звертаємося до духовенства та віруючих східних регіонів України, охоплених силовим протистоянням. Дорогі наші брати і сестри! Ми з вами! Ми щоденно молимося за вас, ми постійно просимо Бога, аби Він врятував вас від загрози життю, дарував мир і спокій. Висловлюємо щирі слова співчуття сім’ям усіх загиблих.

Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!

      

Анонси


Парафіяльне консультування

У Троїцькому архієрейському соборі працює служба парафіяльного консультування. Священику, можна поставити питання віровчального чи духовно-морального характеру, отримати консультацію, повчання, пораду. Також із священнослужителями Троїцького собору можна безпосередньо зв'язатися за телефоном:............. +380504074733 - протоієрей Олександр Кудряшов, благочинний Троїцького собора..................................................... +380661516720 – протоієрей Максим Карпенко.................................................. +380951513172 - ієрей Костянтин Таптунов..................................................
Детальніше...


Підтримаємо наш собор!

У часи війни в Україні, коли на період загрози авіаударів та вуличних боїв Троїцький архієрейський собор стає прихистком для багатьох жителів міста, наш храм сам потребує допомоги.
Детальніше...


Дитяча недільна школа

У Троїцькому архієрейському соборі діє недільна школа для дітей. Заняття відбуваються щонеділі з 10:30 до 11:30.
Детальніше...


"Милосердний самарянин"

У Троїцькому соборі діє служіння «МИЛОСЕРДНИЙ САМАРЯНИН». Закликаємо всіх небайдужих зробити свій внесок у спільну справу любові та милосердя!
Детальніше...Останні новини


Богослужіння 37-ої Неділі після П'ятидесятниці

18 лютого 2024 року, у Неділю 37-му після П'ятидесятниці, у Троїцькому архієрейському соборі були здійснені уставні богослужіння. Божественну літургію очолив клірик собору  священик Костянтин Таптунов. За літургією було піднесено сугубі молитви про мир у нашій державі.
Детальніше...


Стрітення Господнє

У свято Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, 15 лютого 2024 року, у Троїцькому архієрейському соборі були здійснені святкові богослужіння. В день свята був відслужений водосвятний молебень з освяченням свічок та Божественна літургія. ожественну літургію очолив клірик собору священик Максим Карпенко. За богослужінням було піднесено сугубі молитви про припинення війни та молитви про всіх православних воїнів нашої держави.
Детальніше...


Богослужіння 36-ої Неділі після П'ятидесятниці

11 лютого 2024 року, у Неділю 36-ту після П'ятидесятниці, у Троїцькому архієрейському соборі були здійснені уставні богослужіння. Служіння всенічного бдіння та Божественної літургії очолив благочинний собору протоієрей Олександр Кудряшов у співслужінні кліриків храму. За літургією було піднесено сугубі молитви про мир у нашій державі.
Детальніше...