ЗАЯВА

ЧЛЕНІВ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ЦЕРКОВ

І РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

10 липня 2014 року, м. Суми

      

Ми, повноважні члени Сумської обласної ради Церков та релігійних організацій, здійснюючи свою місію і статутну діяльність в Українській державі, опікуючись паствою, що проживає на території Сумської області, визнаючи законне право громадян сповідувати свою віру або керуватись у своїх етичних переконаннях нерелігійними принципами, ставлячись із повагою до віросповідання своїх співгромадян, а також зважаючи на особливі обставини суспільно-політичного та релігійного життя, що склалися нині в Україні, заявляємо про таке.

  1. Ми усвідомлюємо відповідальність за збереження миру і суспільної злагоди в Україні та на Сумщині, тому жодним чином не підтримуємо будь-яку діяльність, що може порушити цілісність нашої Української держави або допустити зовнішнє втручання, створити загрозу для співіснування людей із відмінними світоглядними позиціями.
  2. Ми рішуче відкидаємо ідеї сепаратизму чи розділення нашої Батьківщини у будь-якому вигляді, закликаємо виявляти братерську та сестринську любов до співвітчизників, незважаючи на походження, мову, релігію, суспільно-політичні погляди тощо. Розпалювання ненависті до людини через етнічні та релігійні відмінності вважаємо неприпустимими.
  3. Ми вважаємо, що участь представників духовенства в політичній та суспільній протестній діяльності, спрямованій проти цілісності держави, громадянського та міжрелігійного миру, є неприпустимою. Також вважаємо неприпустимим пропаганду будь-яких політичних ідей релігійними організаціями.
  4. Ми налаштовані надати допомогу нашим співгромадянам Східного регіону України пережити складні випробування, які сьогодні випали на їх долю. Ми готові до співпраці із Українською державою, суспільними організаціями у сфері надання гуманітарної допомоги та звичайної людської підтримки тим, хто постраждав від трагічних подій на Сході. При цьому ми не розглядаємо отримувачів такої допомоги як простір для прозелітичної діяльності.
  5. Ми категорично засуджуємо будь-які дії, які можуть бути спрямовані на захоплення, знищення чи незаконне відчудження рухомого та нерухомого майна релігійних організацій, а також погроз вчинити такі дії незалежно від мотивів.
  6. З почуттям особливої любові та співстраждання ми звертаємося до духовенства та віруючих східних регіонів України, охоплених силовим протистоянням. Дорогі наші брати і сестри! Ми з вами! Ми щоденно молимося за вас, ми постійно просимо Бога, аби Він врятував вас від загрози життю, дарував мир і спокій. Висловлюємо щирі слова співчуття сім’ям усіх загиблих.

Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!

      

Анонсы


Воскресная школа для взрослых

Дорогие братья и сестры, в Троицком соборе действует Воскресная школа для взрослых, которая проходит каждое Воскресенье в 14:00. На ней священник объясняет азы православной веры, а также основные понятия о христианской вере и благочестии. По интересующим вопросам обращаться по номеру +380504074733 - протоиерей Александр Кудряшов.
Подробнее...


Благодійний ярмарок в підтримку ЗСУ

У неділю, 11 грудня, о 10:00 (замість недільної школи) біля нашого собору проведемо, з Божою допомогою, Благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Плануємо приготувати чай, каву, лимонад, різну випічку, солодощі. Все самі не в змозі організувати, тому потрібна ваша допомога ! Принесіть будьласка пиріжки, пироги, кекси, печиво, піцу, пряники, млинці, льодяники на паличці та інші солодощі (у тому числі покупні). Я думаю, що кожному з нас посильно приготувати щось із цього списку! Дітки теж братимуть участь у ярмарку-допомагатимуть продавати те, що принесли! Давайте разом зробимо таку важливу і добру справу!
Подробнее...


Приходское консультирование

В Троицком архиерейском соборе работает служба приходского консультирования. Cвященнику, можно задать вопросы вероучительного или духовно-нравственного характера, получить консультацию, наставление, совет. Также со священнослужителями Троицкого собора можно непосредственно связаться по телефону: +380504074733 - протоиерей Александр Кудряшов, благочинный Троицкого собора +380661516720 – протоиерей Максим Карпенко......................................................... +380951513172 - иерей Константин Таптунов...................................................
Подробнее...


Підтримаємо наш собор!

У часи війни в Україні, коли на період загрози авіаударів та вуличних боїв Троїцький архієрейський собор стає прихистком для багатьох жителів міста, наш храм сам потребує допомоги.
Подробнее...


Детская воскресная школа

В Троицком архиерейском соборе действует воскресная школа для детей. Занятия проходят каждое воскресенье с 10:30 до 11:30.
Подробнее...


"Милосердный самарянин"

В Троицком соборе действует служение «МИЛОСЕРДНЫЙ САМАРЯНИН». Призываем всех неравнодушных внести свою лепту в общее дело любви и милосердия!
Подробнее...Последние новости


Память благоверного князя Александра Невского

6 декабря 2022 года в память благоверного князя Александра Невского прихожане нашего храма собрались под сводами Троицкого архиерейского собора, чтобы прославить Господа. Божественную литургию возглавил благочинный храма протоиерей Александр Кудряшов в сослужении соборного клира. После литургии духовенство, сотрудники и прихожане собора поздравили отца благочинного с днем тезоименитства.
Подробнее...


ВВЕДЕНИЕ ВО ХРАМ ПРЕСВЯТОЙ ВЛАДЫЧИЦЫ НАШЕ БОГОРОДИЦЫ И ПРИСНОДЕВЫ МАРИИ

4 декабря 2022 года в Троицком архиерейском соборе состоялось торжество в честь воспоминания введения в Иерусалимский храм Девы Марии, в этом году праздник совпал с Неделей 25-й по Пятидесятнице. Божественную литургию возглавил благочинный храма протоиерей Александр Кудряшов в сослужении соборного клира.
Подробнее...


Молодежный клуб

2 декабря, по благословению митрополита Сумского и Ахтырского Евлогия, в Троицком архиерейском соборе состоялась встреча православной молодёжи.Были подняты темы греха и страсти, был разбор 8 страстей и их классификация, проявления и борьба с ними, а также и другие вопросы по этой теме. Общение проходило в уютной и дружеской атмосфере.
Подробнее...