ЗАЯВА

ЧЛЕНІВ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ЦЕРКОВ

І РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

10 липня 2014 року, м. Суми

      

Ми, повноважні члени Сумської обласної ради Церков та релігійних організацій, здійснюючи свою місію і статутну діяльність в Українській державі, опікуючись паствою, що проживає на території Сумської області, визнаючи законне право громадян сповідувати свою віру або керуватись у своїх етичних переконаннях нерелігійними принципами, ставлячись із повагою до віросповідання своїх співгромадян, а також зважаючи на особливі обставини суспільно-політичного та релігійного життя, що склалися нині в Україні, заявляємо про таке.

  1. Ми усвідомлюємо відповідальність за збереження миру і суспільної злагоди в Україні та на Сумщині, тому жодним чином не підтримуємо будь-яку діяльність, що може порушити цілісність нашої Української держави або допустити зовнішнє втручання, створити загрозу для співіснування людей із відмінними світоглядними позиціями.
  2. Ми рішуче відкидаємо ідеї сепаратизму чи розділення нашої Батьківщини у будь-якому вигляді, закликаємо виявляти братерську та сестринську любов до співвітчизників, незважаючи на походження, мову, релігію, суспільно-політичні погляди тощо. Розпалювання ненависті до людини через етнічні та релігійні відмінності вважаємо неприпустимими.
  3. Ми вважаємо, що участь представників духовенства в політичній та суспільній протестній діяльності, спрямованій проти цілісності держави, громадянського та міжрелігійного миру, є неприпустимою. Також вважаємо неприпустимим пропаганду будь-яких політичних ідей релігійними організаціями.
  4. Ми налаштовані надати допомогу нашим співгромадянам Східного регіону України пережити складні випробування, які сьогодні випали на їх долю. Ми готові до співпраці із Українською державою, суспільними організаціями у сфері надання гуманітарної допомоги та звичайної людської підтримки тим, хто постраждав від трагічних подій на Сході. При цьому ми не розглядаємо отримувачів такої допомоги як простір для прозелітичної діяльності.
  5. Ми категорично засуджуємо будь-які дії, які можуть бути спрямовані на захоплення, знищення чи незаконне відчудження рухомого та нерухомого майна релігійних організацій, а також погроз вчинити такі дії незалежно від мотивів.
  6. З почуттям особливої любові та співстраждання ми звертаємося до духовенства та віруючих східних регіонів України, охоплених силовим протистоянням. Дорогі наші брати і сестри! Ми з вами! Ми щоденно молимося за вас, ми постійно просимо Бога, аби Він врятував вас від загрози життю, дарував мир і спокій. Висловлюємо щирі слова співчуття сім’ям усіх загиблих.

Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!

      

Анонсы


Приходское консультирование

В Троицком архиерейском соборе работает служба приходского консультирования. Cвященнику, можно задать вопросы вероучительного или духовно-нравственного характера, получить консультацию, наставление, совет. Также со священнослужителями Троицкого собора можно непосредственно связаться по телефону: +380504074733 - протоиерей Александр Кудряшов, благочинный Троицкого собора +380661516720 – протоиерей Максим Карпенко......................................................... +380951513172 - иерей Константин Таптунов...................................................
Подробнее...


Підтримаємо наш собор!

У часи війни в Україні, коли на період загрози авіаударів та вуличних боїв Троїцький архієрейський собор стає прихистком для багатьох жителів міста, наш храм сам потребує допомоги.
Подробнее...


ЕЛЕОСВЯЩЕНИЕ

В воскресенье, 26 марта, в 17:00, в Троицком соборе, будет совершено таинство ЕЛЕОСВЯЩЕНИЯ (маслособорования)
Подробнее...


Детская воскресная школа

В Троицком архиерейском соборе действует воскресная школа для детей. Занятия проходят каждое воскресенье с 10:30 до 11:30.
Подробнее...


"Милосердный самарянин"

В Троицком соборе действует служение «МИЛОСЕРДНЫЙ САМАРЯНИН». Призываем всех неравнодушных внести свою лепту в общее дело любви и милосердия!
Подробнее...


"До Світлого Дня - світлі вчинки"

В период Великого поста 2023 года проводится Двенадцатая епархиальная благотворительная акция в помощь онкобольным детям Сумщины "До Світлого Дня - світлі вчинки".
Подробнее...Последние новости


Богослужения 4-й Недели Великого поста

26 марта 2023 года в 4-ю Неделю Великого поста, когда совершается память преподобного Иоанна Лествичника, игумена Синайского, в Троицком архиерейском соборе были совершены всенощное бдение и Божественная литургия по чину святителя Василия Великого. Божественную литургию в воскресный день возглавил протоиерей Александр Кудряшов. По окончании богослужения благочинный зачитал Обращение Священного Синода до верующих чад Украинской Православной Церкви и народу Украины.
Подробнее...


Богослужения Крестопоклонной Недели

19 марта 2023 года в Троицком архиерейском соборе были совершены уставные богослужения III Недели Великого поста, Крестопоклонной.  Всенощное бдение и Божественную литургию по чину святителя Василия Великого возглавил благочинный собора протоиерей Александр Кудряшов в сослужении соборного клира. Согласно богослужебному уставу, во время великого славословия был изнесен Крест Господень, который будет находится всю неделю на центральном аналое для поклонения верным.
Подробнее...


Богослужения 2-й Недели Великого поста

12 марта 2023 года в Троицком архиерейском соборе были совершены воскресные богослужения ІІ Недели Великого поста. Служение вечернего богослужения и Божественной литургии  возглавил благочинный храма протоиерей Александр Кудряшов в сослужении соборного клира. Вечером того же дня была совершена первая пассия - вечерня Страстей Христовых.
Подробнее...