АРХІПАСТИРСЬКЕ ПОСЛАННЯ

МИТРОПОЛИТА СУМСЬКОГО І ОХТИРСЬКОГО ЄВЛОГІЯ

У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ПОЧАТКОМ ВІЙСЬКОВОЇ АГРЕСІЇ РОСІЇ

ТА ВТОРГНЕННЯ НА СУВЕРЕННУ ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ

 

Дорогі отці духовні, брати і сестри у Христі,

жителі благословенної Сумщини!

 

Ранок 24 лютого 2022 року став днем справжньої трагедії. Політичне керівництво Росії прийняло рішення про військову атаку суверенної території України. Надходять повідомлення про численні жертви – поранених та вбитих. Постраждали не лише військові об’єкти, але й мирні населені пункти, що не несуть жодної військової загрози. Атака триває, військові дії розгортаються по всій Україні, знищуючи мирне життя.

Сумщина, що є історичним сусідом Росії, сьогодні вранці чи не перша отримала від неї удар сучасних збройних систем. Почався відлік поранених та загиблих. З великим жалем ми змушені констатувати, що на наших очах починається широкомасштабна війна, трагічні наслідки якої важко передбачити.

У цю годину випробувань закликаю усіх до посиленої молитви про мир, про припинення військових дій в Україні, а також за наших співгромадян і земляків, що несуть військову службу, за усіх наших земляків, що потерпають від військових дій, за подолання наслідків цієї трагедії.

Зважаючи на потребу, звертаємось із закликом про надання допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, що виконують свій громадянський та військовий обов’язок, а також особам, що постраждали внаслідок військових дій. Нехай турбота, поєднана із молитвою, стане свідченням нашої християнської любові. Молюсь та покладаю надію на Всесильного Бога, що безумству війни настане кінець. Покров Пресвятої Богородиці нехай захистить благословенну Сумщину!

 

+ Євлогій,

МИТРОПОЛИТ СУМСЬКИЙ І ОХТИРСЬКИЙ

Анонси


Підтримаємо наш собор!

У часи війни в Україні, коли на період загрози авіаударів та вуличних боїв Троїцький архієрейський собор стає прихистком для багатьох жителів міста, наш храм сам потребує допомоги.
Детальніше...


Престольне свято Троїцького собору

21 травня (неділя) - пам'ять апостола та євангеліста Іоанна Богослова, престольне свято Троїцького собору
Детальніше...Останні новини


Богослужіння Вознесіння Господнього

25 травня 2023 року у четвер 6-го тижня після Великодня відбулися урочистості у Троїцькому архієрейському соборі, присвячені двонадесятому святу Православної Церкви - Вознесенню Господньому. Богослужіння свята очолив благочинний Троїцького собору протоієрей Олександр Кудряшов у співслужінні всього духовенства собору.
Детальніше...


День пам'яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських

22 травня 2023 року у понеділок у Троїцькому архієрейському соборі відбулися богослужіння у день пам'яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських. Божественну літургію очолив благочинний собору протоієрей Олександр Кудряшов у співслужінні соборного кліру. За літургією було піднесено посилені молитви про припинення війни.
Детальніше...


Богослужіння у 6-ту Неділю після Великодня, про сліпого. День пам'яті апостола та євангеліста Іоанна Богослова

21 травня 2023 року у 6-у неділю після Великодня, а також у день пам'яті апостола та євангеліста Іоанна Богослова у Троїцькому архієрейському соборі були здійснені урочисті богослужіння. Громадою собору свято апостола Іоанна Богослова шанується як престольне. Божественну літургію очолив благочинний храма протоієрей Олександр Кудряшов.
Детальніше...