ВЕЛИКОПІСНЕ АРХІПАСТИРСЬКЕ ПОСЛАННЯ

архієпископа Сумського і Охтирського Євлогія

з нагоди початку Шостої благодійної акції

«До Світлого Дня – світлі вчинки»

 

 

Так нехай світить перед людьми ваше світло,

щоби вони бачили ваші добрі діла

та прославляли Отця вашого Небесного

Мф. 5:16

   

Високошановні отці духовні, дорогі брати і сестри у Христі!

 

Нині всі ми стоїмо перед порогом, за яким починається шлях Святої Чотиридесятниці, Великого і спасительного Посту. Це той шлях, що веде з гріховного буття у заповідану землю, де кожна християнська душа очікує знайти спасіння від смерті.

Досвід Великого Посту наближає людину до Бога, звільняє її від навичок гріховного життя, робить здатною до сприйняття світлої радості Воскресіння Христового.

Центром духовного зростання християнина є участь у справах милосердя, дієвої допомоги нужденним, хворим, тим, хто потребує особливої опіки та турботи. Глибоке покаяння, поєднане зі справами милосердя – ось що робить Великий Піст школою духовного вдосконалення, готує душу до Великодньої радості.

У ці спасительні дні наші душі стають більш чутливими, більш здатними до співчуття і готовності прийти на допомогу. Відчуваючи біль того, хто страждає поруч із тобою, ти навчаєш своє серце милосердю.

У нинішній складний час довкола нас багато людей, що потребують допомоги. Найбільш вразливі та беззахисні – це діти, які мають онкологічні захворювання. Їхні тяжкі страждання, що супроводжують лікування, постійна загроза життю є щоденними реаліями маленьких пацієнтів та їхніх батьків, які вступили у двобій із небезпечною хворобою.

Протягом останніх п’яти років православна спільнота Сумщини у дні Великого Посту поєднує молитву, покаяння й аскетику зі спільною справою допомоги онкохворим дітям Сумщини. За п’ять років проведення акції  «До Світлого Дня – світлі вчинки» було зібрано майже 2 мільйони гривень, на які придбано найнеобхіднішу для лікування високотехнологічну апаратуру, а також дороговартісні ліки. Брати і сестри у Христі з року в рік беруть на свої плечі тягар, щоб полегшити долю тих, хто бореться за життя маленьких страждальців. Така допомога дає реальний шанс для перемоги над важкими недугами.

Сьогодні на Сумщині діагноз онкозахворювань встановлено 147 дітям, щорічно проводиться близько 200 госпіталізацій. В лікарні онкохворі діти проводять по 6-12 місяців, іноді останні у своєму недовгому житті.

Кожен з нас хотів би, щоб у дні скорботи, хвороб чи життєвих випробувань Господь був милостивий до нас. Слово Боже говорить: «Блаженний той, хто дбає про бідного! У день випробування позбавить його Господь. Господь збереже його, і збереже йому життя… Господь укріпить його на одрі хвороби» (Пс. 40;1-40).

Господь і Спаситель Ісус Христос закликає нас бути єдиними у братській любові та взаємній підтримці, а також у справах милосердя та допомоги ближньому.

«Блаженні милостивії, бо вони помилувані будуть», - говорить нам Святе Письмо. Прагнення до милосердя Божого робить нас Його співробітниками та помічниками у справах доброчинності. Святий блаженний Августин так говорить про милосердя: «Перед воротами пекла стоїть милосердя. І не дозволяє увергнути у пекельний вогонь нікого».

Розпочинаючи Шосту благодійну акцію «До Світлого Дня – світлі вчинки», що проводиться під час Великого Посту з ініціативи Сумської єпархії та філії НТКУ «Сумська регіональна дирекція» (попередня назва - Сумська обласна державна телерадіокомпанія), благословляю збір коштів для надання допомоги у лікуванні онкохворих дітей Сумщини. Шанобливо вітаю добре бажання представників інших конфесій Сумщини, осіб, що не сповідують ніякої віри, приєднатись до акції благодійництва.

Як і в попередні роки, у кожному православному храмі Сумської єпархії Української Православної Церкви протягом Великого Посту будуть встановлені спеціальні скриньки із логотипом благодійної акції для збору коштів на лікування онкохворих дітей Сумщини. Кожен, хто бажає, може долучитися до акції, поклавши свою пожертву в таку скриньку.

Мої слова сьогодні звернені до вас, шановні отці, дорогі брати і сестри, земляки! Бог дає нам можливість зробити справді важливу справу. Та дитина із очима дорослого, яка сьогодні в лікарняній палаті страждає від нестерпного болю, чекає на нашу допомогу. Надія її життя – у тій копійці, яку кожен може покласти до скриньки. Будьмо ж милосердні, втираючи сльозу цієї дитини з онкогематології, вгамовуючи страждання змученого тіла! Нехай ота, навіть найскромніша, пожертва буде дарунком життя для дитини, чиї очі відображають погляд Христа! Нехай кожен, хто долучиться до акції, знає: тебе, твоїх рідних і близьких благословить Всемилостивий Бог, приймаючи з твоїх рук милосердне подаяння і знаючи твоє серце, що співчуває. Нехай твоя навіть найскромніша пожертва стане безцінним скарбом у Царстві Небесному!

Закликаю архіпастирське благословення на всіх учасників Шостої благодійної акції «До Світлого Дня – світлі вчинки» по збору коштів для надання допомоги у лікуванні онкохворих дітей Сумщини. Покров Цариці Небесної нехай перебуває над усіма вами!

    

+ Євлогій,

АРХІЄПИСКОП

СУМСЬКИЙ І ОХТИРСЬКИЙ

Прощена Неділя 2016 року

   

Анонсы


Молодежный клуб

Дорогие братья и сестры, по благословению митрополита Сумского и Ахтырского Евлогия, 30 июня, в четверг, в 18:30, в Троицком архиерейском Соборе пройдет встреча православной молодёжи. Приглашаем всех желающих разделить тёплое христианское общение со священнослужителями за чашечкой чая.
Подробнее...


Приходское консультирование

В Троицком архиерейском соборе работает служба приходского консультирования. Cвященнику, можно задать вопросы вероучительного или духовно-нравственного характера, получить консультацию, наставление, совет. Также со священнослужителями Троицкого собора можно непосредственно связаться по телефону: +380504074733 - протоиерей Александр Кудряшов, благочинный Троицкого собора +380995092996 - протоиерей Сергий Иваненко-Коленда........................................ +380951513172 - иерей Константин Таптунов..........................................................
Подробнее...


Підтримаємо наш собор!

У часи війни в Україні, коли на період загрози авіаударів та вуличних боїв Троїцький архієрейський собор стає прихистком для багатьох жителів міста, наш храм сам потребує допомоги.
Подробнее...


Детская воскресная школа

В Троицком архиерейском соборе действует воскресная школа для детей. Занятия проходят каждое воскресенье с 10:30 до 11:30.
Подробнее...


"Милосердный самарянин"

В Троицком соборе действует служение «МИЛОСЕРДНЫЙ САМАРЯНИН». Призываем всех неравнодушных внести свою лепту в общее дело любви и милосердия!
Подробнее...Последние новости


Богослужения 2-й Недели по Пятидесятнице

26 июня 2022 года, в день памяти всех святых земли Русской просиявших, в Троицком архиерейском соборе были совершены уставные богослужения. Богослужение возглавил благочинный собора протоиерей Александр Кудряшов в сослужении храмового духовенства.
Подробнее...


Богослужение в Неделю всех святых

19 июня 2022 года, в первое воскресенье после Пятидесятницы, в Троицком архиерейском соборе были совершены уставные богослужения Недели всех святых. Божественную литургию возглавил протоиерей Александр Кудряшов в сослужении клириков собора.
Подробнее...


День Святого Духа

13 июня 2022 года, в день Святого Духа, на второй день престольного праздника, в Троицком архиерейском соборе была совершена Божественная литургия, служение которой возглавил благочинный храма протоиерей Александр Кудряшов.
Подробнее...