V конференція керівників єпархіальних відділів УПЦ у справах сім’ї

   

З благословення Митрополита Київського і всієї України Онуфрія 13-16 листопада 2017 року у м. Києві відбулась V Всеукраїнська конференція керівників єпархіальних відділів Української Православної Церкви у справах сім’ї. Захід очолював Голова Місії Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон.

З благословення архієпископа Сумського і Охтирського Євлогія участь у форумі взяв керівник відділу у справах сім’ї протоієрей Георгій Ходун.

На початку заходу архієпископ Пантелеімон передав благословення Предстоятеля УПЦ та підсумував роботу найбільш активних єпархіальних відділів у справах сім’ї.

Також з вітальними словами до учасників звернулися Владимиров О.А., Головний лікар клінічного санаторію «Жовтень» та Волинець Л.С., керівник секретаріату депутатського об’єднання “Захист прав дитини – пріорітет держави”.

Заступник Голови Місії, священик Іоанн Ружицький наголосив, що завдання учасників форуму: максимально систематизувати досвід роботи з сім’ями на парафіях та здобути нові знання по сучасних формах просвітницької діяльності серед українських родин. “Після проведення форуму будуть видані методичні рекомендації “Сучасні форми роботи з сім’ями на парафіях” для розповсюдження на теренах УПЦ”, – підмітив священик.

Першим лектором став професор Київської Духовної Академії протоієрей Олексій Добош, який повідав присутнім про базові поняття педагогіки та психології сімейних стосунків. Також серед запрошених гостей був протоієрей Олександр Клименко, Голова відділу «Церква і культура» Бориспільської єпархії, переможець 7-го сезону «Голос Країни».

Учасником заходу на другий день роботи конференції став і народний депутат України Юрій Павленко. З презентацією на тему «Кризові сім’ї. Види сімейних криз. Підтримка співпраця на парафіях» виступили Марія Гичка-Сидор, психолог-консультант, керівник центру захисту материнства, сім’ї та дітей «Спаси і сохрани, член Української спілки психотерапевтів» та Анна Гичка, магістр теології, теолог-консультант по сімейних питаннях центру «Спаси і сохрани». На завершення робочого дня учасники мали змогу почути цінний майстер-клас по медіаграмотності від відомого столичного журналіста Віктора Іваненка.

Третій день роботи форуму розпочався з доповіді керівника єпархіального відділу сім’ї Черкаської єпархії, протодиякона Іоанна Поліщука на тему: «Духовна і психологічна підтримка людей в кризових ситуаціях». Другою темою, піднятою на обговоренні, стала «Людина з інвалідністю у сучасному суспільстві». Розкрили її лектори: Тетяна Параскева, директор Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом’янського району міста Києва та Наталя Гладких, соціальний педагог вищезгаданого Центру.

Також у гості завітав заступник Голови ВЗЦЗ УПЦ, протоієрей Миколай Данилевич. Батюшка розповів учасникам про стан православних церков за межами православної ойкумени, до прикладу, про діяльність українських парафій на території Італії. Розповів гостям про розробку методичних рекомендацій для священиків, щодо проведення передшлюбних бесід на парафіях УПЦ, керівник сімейного відділу Львівської єпархії, протоієрей Михаїл Коник. Священик зазначив, що наше духовенство має робити особливий акцент на якості новоутворених церковних шлюбів, а не на кількості. Тому обов’язковість таких бесід допоможе молодятам осягнути глибинний зміст та відповідальність церковного шлюбу і сімейного життя.

Наступним спікером став ігумен Валеріан (Головченко), заступник Голови Синодального відділу УПЦ у справах молоді, який виступив перед аудиторією з темою «Як знайти і не втратити?». Його спіч стосувався сучасного місіонерства, в особливості: як зберегти віру у серцях новонавернених християн. Також гостем заходу став архієпископ Обухівський Іона, Голова Синодального відділу у справах молоді. Владика зазначив, що діяльність сімейного відділу є досить актуальною для сучасного суспільства.

Останнім етапом форуму стало заключне пленарне засідання. Закінчилася роботу конференції 16 листопада Божественною Літургією у Великій церкві Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Очолив богослужіння Голова Місії у співслужінні священиків-керівників  єпархіальних відділів.

   

Анонсы


ЗАНЯТИЯ ПО ЦЕРКОВНОМУ ПЕНИЮ ДЛЯ ПРИХОЖАН

Пятница, 14 декабря, 18:00. Приглашаются все желающие, вне зависимости от музыкального образования и вокальных данных!
Подробнее...


Молебен об исцелении от недуга пьянства и наркомании

В субботу, 1 декабря, в Троицком соборе будет совершен молебен об исцелении от недуга пьянства и наркомании. Начало - в 15:30.
Подробнее...


Молебен об устроении семейной жизни

В субботу, 8 декабря, в Троицком соборе состоится молебен об устроении семейной жизни. Начало - в 15:00.
Подробнее...


Молебен о новых призваниях в Церкви и об обращении людей, находящихся вне Церкви

В субботу, 22 декабря, в Троицком соборе состоится молебен о новых призваниях в Церкви и об обращении людей, находящихся вне Церкви.
Подробнее...


Детская певческая школа

В Троицком архиерейском соборе действует детская певческая школа. Попробовать свои силы может любой ребенок, особенно если он обладает музыкальным слухом и голосом!
Подробнее...


Детская воскресная школа

В Троицком архиерейском соборе действует воскресная школа для детей. Занятия проходят каждое воскресенье с 10:30 до 11:30.
Подробнее...


"Милосердный самарянин"

В Троицком соборе действует служение «МИЛОСЕРДНЫЙ САМАРЯНИН». Призываем всех неравнодушных внести свою лепту в общее дело любви и милосердия!
Подробнее...


Воскресные беседы с прихожанами

Встречи проходят каждое воскресенье в 14:30. Приглашаются все желающие изучать Слово Божие, веру, историю и богослужение Церкви!
Подробнее...


Молебен перед родами и покаянный молебен за грех аборта

В субботу, 15 декабря, в Троицком соборе будут совершены молебны перед родами, о даровании чад, а также покаянный молебен за грех аборта. Начало - в 15:00.
Подробнее...


Ремонтно-реставрационные работы в Троицком соборе

По благословению архиепископа Сумского и Ахтырского Евлогия, продолжаются ремонтно-реставрационные работы Троицкого архиерейского собора г. Сумы. Сейчас проводится замена кровли, которая к настоящему времени пришла в полную негодность. Всех неравнодушных сумчан призываем принять активное участие в восстановлении святыни!
Подробнее...


Календарь


Последние новости


Богослужения Недели 28-й

9 декабря 2018 года, в Неделю 28-ю по Пятидесятнице, в Троицком архиерейском соре были совершены воскресные богослужения. В воскресенье множество людей собрались на Божественную литургию, за которой предстоятельствовал благочинный собора протоиерей Александр Кудряшов.
Подробнее...


"...храм, вмещающий Бога, в храм Господень приводится..."

4 декабря 2018 года в Троицком архиерейском соборе состоялось торжество в честь Божией Матери ради Ее введения в Иерусалимский храм. В праздничный день множество людей пришли на Божественную литургию и приступили ко причащению святой Евхаристии.
Подробнее...


"Облекитесь во всеоружие Божие..." (Эфесянам 6:11)

2 декабря 2018 года в Троицком архиерейском соборе были совершены воскресные богослужения Недели 27-й по Пятидесятнице. Служение Божественной литургии возглавил протоиерей Георгий Ходун.
Подробнее...banner 1

banner 2


banner 3