V конференція керівників єпархіальних відділів УПЦ у справах сім’ї

   

З благословення Митрополита Київського і всієї України Онуфрія 13-16 листопада 2017 року у м. Києві відбулась V Всеукраїнська конференція керівників єпархіальних відділів Української Православної Церкви у справах сім’ї. Захід очолював Голова Місії Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон.

З благословення архієпископа Сумського і Охтирського Євлогія участь у форумі взяв керівник відділу у справах сім’ї протоієрей Георгій Ходун.

На початку заходу архієпископ Пантелеімон передав благословення Предстоятеля УПЦ та підсумував роботу найбільш активних єпархіальних відділів у справах сім’ї.

Також з вітальними словами до учасників звернулися Владимиров О.А., Головний лікар клінічного санаторію «Жовтень» та Волинець Л.С., керівник секретаріату депутатського об’єднання “Захист прав дитини – пріорітет держави”.

Заступник Голови Місії, священик Іоанн Ружицький наголосив, що завдання учасників форуму: максимально систематизувати досвід роботи з сім’ями на парафіях та здобути нові знання по сучасних формах просвітницької діяльності серед українських родин. “Після проведення форуму будуть видані методичні рекомендації “Сучасні форми роботи з сім’ями на парафіях” для розповсюдження на теренах УПЦ”, – підмітив священик.

Першим лектором став професор Київської Духовної Академії протоієрей Олексій Добош, який повідав присутнім про базові поняття педагогіки та психології сімейних стосунків. Також серед запрошених гостей був протоієрей Олександр Клименко, Голова відділу «Церква і культура» Бориспільської єпархії, переможець 7-го сезону «Голос Країни».

Учасником заходу на другий день роботи конференції став і народний депутат України Юрій Павленко. З презентацією на тему «Кризові сім’ї. Види сімейних криз. Підтримка співпраця на парафіях» виступили Марія Гичка-Сидор, психолог-консультант, керівник центру захисту материнства, сім’ї та дітей «Спаси і сохрани, член Української спілки психотерапевтів» та Анна Гичка, магістр теології, теолог-консультант по сімейних питаннях центру «Спаси і сохрани». На завершення робочого дня учасники мали змогу почути цінний майстер-клас по медіаграмотності від відомого столичного журналіста Віктора Іваненка.

Третій день роботи форуму розпочався з доповіді керівника єпархіального відділу сім’ї Черкаської єпархії, протодиякона Іоанна Поліщука на тему: «Духовна і психологічна підтримка людей в кризових ситуаціях». Другою темою, піднятою на обговоренні, стала «Людина з інвалідністю у сучасному суспільстві». Розкрили її лектори: Тетяна Параскева, директор Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом’янського району міста Києва та Наталя Гладких, соціальний педагог вищезгаданого Центру.

Також у гості завітав заступник Голови ВЗЦЗ УПЦ, протоієрей Миколай Данилевич. Батюшка розповів учасникам про стан православних церков за межами православної ойкумени, до прикладу, про діяльність українських парафій на території Італії. Розповів гостям про розробку методичних рекомендацій для священиків, щодо проведення передшлюбних бесід на парафіях УПЦ, керівник сімейного відділу Львівської єпархії, протоієрей Михаїл Коник. Священик зазначив, що наше духовенство має робити особливий акцент на якості новоутворених церковних шлюбів, а не на кількості. Тому обов’язковість таких бесід допоможе молодятам осягнути глибинний зміст та відповідальність церковного шлюбу і сімейного життя.

Наступним спікером став ігумен Валеріан (Головченко), заступник Голови Синодального відділу УПЦ у справах молоді, який виступив перед аудиторією з темою «Як знайти і не втратити?». Його спіч стосувався сучасного місіонерства, в особливості: як зберегти віру у серцях новонавернених християн. Також гостем заходу став архієпископ Обухівський Іона, Голова Синодального відділу у справах молоді. Владика зазначив, що діяльність сімейного відділу є досить актуальною для сучасного суспільства.

Останнім етапом форуму стало заключне пленарне засідання. Закінчилася роботу конференції 16 листопада Божественною Літургією у Великій церкві Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Очолив богослужіння Голова Місії у співслужінні священиків-керівників  єпархіальних відділів.

   

Анонсы


Сбор помощи детям из Центра реабилитации ко дню святителя Николая

Епархиальный отдел по делам семьи и "Милосердный самарянин" просят прихожан и гостей Троицкого собора к началу учебного года оказать посильную помощь детям, лишенным родительской заботы!
Подробнее...


Молебен об исцелении от недуга пьянства и наркомании

В субботу, 4 августа, в Троицком соборе будет совершен молебен об исцелении от недуга пьянства и наркомании. Начало - в 16:00.
Подробнее...


Молебен об устроении семейной жизни

В субботу, 11 августа, в Троицком соборе состоится молебен об устроении семейной жизни. Начало - в 16:00.
Подробнее...


Детская певческая школа

В Троицком архиерейском соборе действует детская певческая школа. Попробовать свои силы может любой ребенок, особенно если он обладает музыкальным слухом и голосом!
Подробнее...


Детская воскресная школа

В Троицком архиерейском соборе действует воскресная школа для детей. Занятия проходят каждое воскресенье с 10:30 до 11:30.
Подробнее...


"Милосердный самарянин"

В Троицком соборе действует служение «МИЛОСЕРДНЫЙ САМАРЯНИН». Призываем всех неравнодушных внести свою лепту в общее дело любви и милосердия!
Подробнее...


Молитвенная группа

В Троицком соборе совершает свое служение МОЛИТВЕННАЯ ГРУППА. Встреча участников молитвенной группы состоится в Троицком соборе в субботу, 25 августа, начало – в 15:30. К участию приглашаются все желающие!
Подробнее...


Молебен перед началом учебного года

В воскресенье, 2 сентября 2018 года, в Троицком соборе состоится молебен перед началом учебного года. Начало - в 10:00.
Подробнее...


Молебен перед родами и покаянный молебен за грех аборта

В субботу, 18 августа, в Троицком соборе будут совершены молебны перед родами, о даровании чад, а также покаянный молебен за грех аборта. Начало - в 16:00.
Подробнее...


Ремонтно-реставрационные работы в Троицком соборе

По благословению архиепископа Сумского и Ахтырского Евлогия, продолжаются ремонтно-реставрационные работы Троицкого архиерейского собора г. Сумы. Сейчас проводится замена кровли, которая к настоящему времени пришла в полную негодность. Всех неравнодушных сумчан призываем принять активное участие в восстановлении святыни!
Подробнее...


Календарь


Последние новости


Память мучеников Маккавеев

14 августа 2018 года, в день торжества изнесения Креста Господня и памяти мучеников Макковеев, в Троицком архиерейском соборе были совершены праздничные богослужения.
Подробнее...


"Потерпи на мне, и всё отдам тебе..." (Матфея 18:29)

12 августа 2018 года в Троицком архиерейском соборе были совершены воскресные богослужения Недели 11-й по Пятидесятнице. Всенощное бдение и Божественную литургию возглавил благочинный Троицкого собора протоиерей Александр Кудряшов.
Подробнее...


"Радуйся, Богородице Одигитрие, христиан упование!"

10 августа 2018 году в Троицком архиерейском соборе были совершены богослужения в день торжества Пресвятой Богородицы ради Ее иконы "Одигитрия".
Подробнее...banner 1

banner 2


banner 3