РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

  

АРХІЄПИСКОПА СУМСЬКОГО І ОХТИРСЬКОГО ЄВЛОГІЯ

  

ЧЕСНИМ ПАСТИРЯМ, БОГОЛЮБИВИМ ІНОКАМ ТА ІНОКИНЯМ,

УСІМ ВІРНИМ ЧАДАМ СУМСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

   

«Небо і земля днєсь пророческі звеселяться, ангели і люди духовно торжествують, адже Бог у плоті явився сущим у пітьмі та тіні сидячим …» (Стихіра 1-ша на літії)

  

Звершилось неосяжне для людського розуму таїнство – народився Господь наш Іісус Христос від Пречистої Діви Марії у граді Давидовому Віфлиємі (Мф. 2.1). Настав благословенний час, коли свята Різдвяна ніч знову є для нас живим і урочистим повторенням тієї таємничої ночі, коли здійснилась велика обітниця про спокуту людського роду та позбавлення ві рабства гріховної пітьми, коли ангели заспівали: «Слава у вишніх Богу, і на землі мир, в людях благословення!» (Лк. 2,14).

Свята ніч Різдва стала головною подією людської історії. Ця подія об’єднала навколо себе не лише людський рід від Адама до наших днів, але і Божі замисли про створення світу, про буття і про настання «нового неба і нової землі, на яких живе правда» (2Петр. 3,13).

«Можна лише дивитись, бачучи дивне Різдво, адже переможений єства чин, і звичайні закони речей, – говорить Григорій Неокесарійський, розмірковуючи про таємницю цього свята, – нові чудеса вражають мене страхом. Вітхий Днями став Немовлям, щоб зробити людей чадами Божими. Той, що Сидить на Небесах, заради любові до людей, Покоїться у яслах безсловесних тварин».

Коли ми чуємо святі слова різдвяних піснеспівів, наші душі сповнюються особливими переживаннями, оскільки, за свідченням святителя Іоанна Златоуста, «від свята Різдва Христового почалися наші свята, як від джерела – різні потоки».

Протягом більш ніж двох тисяч років Церква устами апостолів, святителів та подвижників благочестя свідчить світові про те, що Різдво Христове є проявом Божого смирення, в якому Безкінечний і Самодостатній Бог служить людині, сприяючи її спасінню. У Своєму служінні Господь долає межі єства! Преподобний Ісидор Пелусіот говорить, що Христос не просто прийшов до тих, хто живе на землі, але «спустився до пекла, щоб бути всюди і спасати всіх скрізь».

Дорогі! Радіючи нині про Народженого Богонемовляти Христа, хочу поділитись цією світлою радістю з вами! Нехай це свято увійде радістю і новими надіями в життя кожної людини, кожен наш храм об’єднає у молитві пастиря і паству, роблячи їх співробітниками Христу. Нехай кожне  наше відвідання храму, кожне слово домашньої молитви стане кроком назустріч Народженому нині Христу, нехай все наше життя буде наповнене справами любові. Радість і мир Різдвяної звістки нехай увійдуть в наші оселі, осяюючи наші душі й серце світлом Христовим!

«Шануючи малий Віфлиєм, який знову привів тебе до раю, – закликає нас святитель Григорій Богослов, – йди із зіркою, принеси разом з волхвами дар – золото і ливан, і смирну – як Царю, і як Богу, і як Тому, Хто помер заради тебе; прославляй  з пастирями, радій з ангелами».

Нехай же приклад божественного смирення і лагідності Христової відгукнеться в нас конкретними справами, наповнюючи миром і радістю наші серця, наші сім’ї, всю нашу країну. Ми ж у цей світлий день разом із ангельським воїнством заспіваймо Народженому Богонемовляті благословенну пісню: «Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благословення»!

   

Христос рождається - славіте!

Христос з небес – зустрічайте!

Христос на землі – підносімося!

  

З любов’ю у Христі та благословенням

  

+ ЄВЛОГІЙ,

АРХІЄПИСКОП СУМСЬКИЙ І ОХТИРСЬКИЙ

  

Різдво Христове

2016/2017 року,

кафедральне місто Суми

  

Анонсы


ЗАНЯТИЯ ПО ЦЕРКОВНОМУ ПЕНИЮ ДЛЯ ПРИХОЖАН

Пятница, 14 декабря, 18:00. Приглашаются все желающие, вне зависимости от музыкального образования и вокальных данных!
Подробнее...


Молебен об исцелении от недуга пьянства и наркомании

В субботу, 1 декабря, в Троицком соборе будет совершен молебен об исцелении от недуга пьянства и наркомании. Начало - в 15:30.
Подробнее...


Молебен об устроении семейной жизни

В субботу, 8 декабря, в Троицком соборе состоится молебен об устроении семейной жизни. Начало - в 15:00.
Подробнее...


Молебен о новых призваниях в Церкви и об обращении людей, находящихся вне Церкви

В субботу, 22 декабря, в Троицком соборе состоится молебен о новых призваниях в Церкви и об обращении людей, находящихся вне Церкви.
Подробнее...


Детская певческая школа

В Троицком архиерейском соборе действует детская певческая школа. Попробовать свои силы может любой ребенок, особенно если он обладает музыкальным слухом и голосом!
Подробнее...


Детская воскресная школа

В Троицком архиерейском соборе действует воскресная школа для детей. Занятия проходят каждое воскресенье с 10:30 до 11:30.
Подробнее...


"Милосердный самарянин"

В Троицком соборе действует служение «МИЛОСЕРДНЫЙ САМАРЯНИН». Призываем всех неравнодушных внести свою лепту в общее дело любви и милосердия!
Подробнее...


Воскресные беседы с прихожанами

Встречи проходят каждое воскресенье в 14:30. Приглашаются все желающие изучать Слово Божие, веру, историю и богослужение Церкви!
Подробнее...


Молебен перед родами и покаянный молебен за грех аборта

В субботу, 15 декабря, в Троицком соборе будут совершены молебны перед родами, о даровании чад, а также покаянный молебен за грех аборта. Начало - в 15:00.
Подробнее...


Ремонтно-реставрационные работы в Троицком соборе

По благословению архиепископа Сумского и Ахтырского Евлогия, продолжаются ремонтно-реставрационные работы Троицкого архиерейского собора г. Сумы. Сейчас проводится замена кровли, которая к настоящему времени пришла в полную негодность. Всех неравнодушных сумчан призываем принять активное участие в восстановлении святыни!
Подробнее...


Календарь


Последние новости


Богослужения Недели 28-й

9 декабря 2018 года, в Неделю 28-ю по Пятидесятнице, в Троицком архиерейском соре были совершены воскресные богослужения. В воскресенье множество людей собрались на Божественную литургию, за которой предстоятельствовал благочинный собора протоиерей Александр Кудряшов.
Подробнее...


"...храм, вмещающий Бога, в храм Господень приводится..."

4 декабря 2018 года в Троицком архиерейском соборе состоялось торжество в честь Божией Матери ради Ее введения в Иерусалимский храм. В праздничный день множество людей пришли на Божественную литургию и приступили ко причащению святой Евхаристии.
Подробнее...


"Облекитесь во всеоружие Божие..." (Эфесянам 6:11)

2 декабря 2018 года в Троицком архиерейском соборе были совершены воскресные богослужения Недели 27-й по Пятидесятнице. Служение Божественной литургии возглавил протоиерей Георгий Ходун.
Подробнее...banner 1

banner 2


banner 3