Неділя перед Різдвом Христовим

31 грудня 2023 року в Неділю 30-ту після П'ятидесятниці, перед Різдвом Христовим, святих отець, у Троїцькому архієрейському соборі були здійснені недільні богослужіння. Служіння всенічного бдіння та Божественної літургії очолив благочинний собору протоієрей Олександр Кудряшов у співслужінні кліриків храму. За богослужінням було піднесено сугубі молитви про припинення війни. Після Божественної літургії був відслужений молебень на початок нового року. Завершилося святкування багатоліттями та пастирським благословенням.

Недільні читання Святого Письма:

"Вірою жив він на землі обітованній, як на чужій, і жив у наметах з Ісааком та Яковом, співспадкоємцями тієї ж обітниці; бо він чекав міста, що має основу, художник і будівничий якого є Бог. Вірою Авраам, будучи випробуваним, приніс у жертву Ісаака, і, маючи обітницю, приніс єдинородного, про якого було сказано: в Ісаакові назветься тобі сім'я (Бут. 21,12). Бо він думав, що Бог має силу і з мертвих воскресити, чому і одержав його як передвістя. Вірою в майбутнє Ісаак благословив Якова та Ісава. Вірою Яків, помираючи, благословив кожного сина Йосифового і поклонився на верх жезла свого. Вірою Йосиф, при кончині, нагадував про вихід синів Ізраїлевих і заповідав про свої кості. Вірою по народженні Мойсея батьки ховали його три місяці, бо вони бачили, що дитина дуже гарна, і не злякалися царського повеління. І що ще скажу? Не вистачить мені часу, щоб розповісти про Гедеона, про Варака, про Самсона та Ієффая, про Давида, Самуїла та (інших) пророків, які вірою перемагали царства, творили правду, одержували обітниці, закривали пащі левів, гасили силу вогню і уникали вістря меча, зміцнювались від немочі, були сильні на війні, проганяли полки чужинців; жінки одержували померлих своїх воскреслими; інші ж замучені були, не прийнявши визволення, щоб одержати краще воскресіння; інші зазнали наруги та побоїв, а також кайданів і темниці, були побиті камінням, перепилювані, зазнавали катування, помирали від меча, скиталися в овечих і козячих шкурах, терплячи нестатки, скорботи, озлоблення; ті, котрих весь світ не був достойний, скиталися по пустелях і горах, по печерах та ущелинах землі. І всі ці, засвідчені у вірі, не одержали обіцяного, тому що Бог передбачив про нас щось краще, щоб вони не без нас досягли досконалості"(Євреїв 11:9-10; 17-23; 32-40).

"Книга родоводу Іiсуса Христа, Сина Давидового, Сина Авраамового. Авраам родив Ісаака; Ісаак родив Якова; Яків родив Іуду та братів його; Іуда родив Фареса і Зару від Фамари; Фарес родив Єсрома; Єсром родив Арама; Арам родив Амінадава; Амінадав родив Наассона; Наассон родив Салмона; Салмон родив Вооза від Рахави; Вооз родив Овіда від Руфи; Овід родив Ієссея; Ієссей родив Давида царя; Давид цар родив Соломона від Урієвої; Соломон родив Ровоама; Ровоам родив Авію; Авія родив Асу; Аса родив Іосафата; Іосафат родив Іорама; Іорам родив Озію; Озія родив Іоафама; Іоафам родив Ахаза; Ахаз родив Єзекію; Єзекія родив Манассію; Манассія родив Амона; Амон родив Іосію; Іосія родив Іоакима; Іоаким родив Ієхонію та братів його, до переселення вавілонського. По переселенні вавілонському Ієхонія родив Салафіїля; Салафіїль родив Зоровавеля; Зоровавель родив Авіуда; Авіуд родив Єліакима; Єліаким родив Азора; Азор родив Садока; Садок родив Ахіма; Ахім родив Єліуда; Єліуд родив Єлеазара; Єлеазар родив Матфана; Матфан родив Якова; Яків родив Йосифа, мужа Марії, від Якої народився Іiсус, ім’я Якому Христос. Отже, всіх родів від Авраама до Давида чотирнадцять родів; і від Давида до переселення вавілонського чотирнадцять родів; і від переселення вавілонського до Христа чотирнадцять родів. Різдво Іiсуса Христа було так: по зарученні Матері Його Марії з Йосифом, перш ніж зійтися їм, виявилось, що Вона має в утробі від Духа Святого. Йосиф же, муж Її, будучи праведним і не бажаючи ославити Її, хотів таємно відпустити Її. Але коли він помислив це,– ось, Ангел Господній з'явився йому у сні і сказав: Йосифе, сину Давидів! не бійся прийняти Марію, жону твою, бо народжене в Ній є від Духа Святого; народить же Сина, і наречеш Йому ім'я Іісус; бо Він спасе людей Своїх від гріхів їхніх. А все це сталося, щоб збулося сказане Господом через пророка, який говорить: ось, Діва в утробі прийме і народить Сина, і дадуть ім'я Йому Еммануїл, що означає: з нами Бог (Іс. 7, 14). Прокинувшись, Йосиф зробив, як звелів йому Ангел Господній, і прийняв жону свою, і не знав Її. І ось Вона народила Сина Свого первенця, і він назвав Його іменем Іісус. і не знав Її. І ось Вона народила Сина Свого первенця, і він назвав Його іменем Іісус"  (Матфея 1:16-25).

Анонси


Підтримаємо наш собор!

У часи війни в Україні, коли на період загрози авіаударів та вуличних боїв Троїцький архієрейський собор стає прихистком для багатьох жителів міста, наш храм сам потребує допомоги.
Детальніше...


Анонс: СВІТЛЕ ХРИСТОВЕ ВОСКРЕСІННЯ. ПАСХА. 2024

Особливості богослужінь Страсної неділі та Великодня.
Детальніше...



Останні новини


Благодійний ярмарок в рамках акції "ДО СВІТЛОГО ДНЯ- СВІТЛІ ВЧИНКИ"

З благословення митрополита Сумського і Охтирського Євлогія, 28 квітня 2024 року, в Троїцькому архієрейському соборі відбувся благодійний ярмарок на допомогу онкохворим дітям Сумщини. Піклування про підготовку та проведення ярмарку взяли на себе: дитяча недільна школа, молодіжний клуб, учасники служіння "Милосердний самарянин", єпархіальний місіонерський відділ, а також активні парафіяни собору. Спільними зусиллями і милістю Божою зібрали 10 800 гривень, які будуть передані за призначенням.
Детальніше...


Вхід Господній до Єрусалиму

28 квітня 2024 року у Троїцькому архієрейському соборі були здійснені богослужіння Входу Господнього до Єрусалиму. Богослужіння очолив благочинний собору протоієрей Олександр Кудряшов у співслужінні кліру. За Божественною літургією було піднесено сугубі молитви про звільнення України від ворожої навали і про справедливий мир у нашій країні.
Детальніше...


Богослужіння 5-ої Неділі Великого посту

21 квітня 2024 року в 5-ту Неділю Великого посту, коли відбувається пам'ять преподобної Марії Єгипетської, у Троїцькому архієрейському соборі були здійснені уставні богослужіння. Божественна літургія, як і раніше, зібрала безліч одновірних братів і сестер, які стали причасниками святої Євхаристії. За богослужінням було піднесено сугубі молитви про мир у нашій державі.
Детальніше...