Богослужіння Вознесіння Господнього
25 травня 2023 року у четвер 6-го тижня після Великодня відбулися урочистості у Троїцькому архієрейському соборі, присвячені двонадесятому святу Православної Церкви - Вознесенню Господньому.

Напередодні увечері 24 травня у Троїцькому соборі служилося святкове бдіння з чином літії та благословінням хлібів. У сам день свята була здійснена божественна літургія, за якою багато людей стали причасниками Святих Тіла і Крові Христових. За літургією було піднесено посилені молитви про мир в Україні. 

Богослужіння свята Вознесіння Господнього очолив благочинний Троїцького собору протоієрей Олександр Кудряшов у співслужінні всього духовенства собору.

Читання свята Вознесіння Господнього:

"Першу книгу я написав тобі, Феофіле, про все, що Іісус творив і чому вчив від початку до того дня, коли Він вознісся, давши Святим Духом повеління Апостолам, яких Він вибрав, перед якими після страждань Своїх і являв Себе живим з багатьма вірними доказами, впродовж сорока днів являючись їм і говорячи про Царство Боже. І, зібравши їх, Він звелів їм: не відлучайтесь з Ієрусалима, а ждіть обіцяного від Отця, про що ви чули від Мене, бо Іоанн хрестив водою, а ви, через кілька днів після цього, будете охрещені Духом Святим. Тому вони, зійшовшись, питали Його, кажучи: чи не в цей час, Господи, відновлюєш Ти царство Ізраїлю? Він же сказав їм: не ваше діло знати часи і строки, які Отець поклав у Своїй владі, але ви приймете силу, коли зійде на вас Дух Святий; і будете Мені свідками в Ієрусалимі та по всій Іудеї і Самарії та аж до краю землі. Сказавши це, Він піднявся перед їхніми очима, і хмара взяла Його з виду їхнього. І коли вони дивились на небо, під час вознесіння Його, раптом перед ними стали два мужі в білій одежі і сказали: мужі галілейські, що ви стоїте і дивитесь на небо? Цей Іісус, Котрий вознісся від вас на небо, прийде таким же чином, як ви бачили Його, коли Він сходив на небо. Тоді вони повернулися до Ієрусалима з гори, що зветься Єлеон і знаходиться поблизу Ієрусалима, на відстані суботньої путі" (Дії Апостолів 1:1-12);

"Коли вони про це говорили, Сам Іісус став посеред них і сказав їм: мир вам. Вони схвилювались і злякались, думаючи, що бачать духа. Але Він сказав їм: що хвилюєтесь, і для чого такі думки входять до сердець ваших? Погляньте на руки Мої і на ноги Мої; це Я Сам; доторкніться до Мене і роздивіться; бо дух тіла і кісток не має, як бачите у Мене. І, сказавши це, показав їм руки і ноги. Коли ж вони від радості ще не вірили і дивувались, Він сказав їм: чи маєте тут якусь їжу? Вони подали Йому частину печеної риби і стільникового меду. І, взявши, їв перед ними. І сказав їм: ось те, про що Я говорив вам, коли ще був з вами, що належить здійснитися всьому, написаному про Мене в законі Мойсеєвому, і у пророків, та в псалмах. Тоді відкрив їм розум до розуміння Писань. І сказав їм: так написано і так належало постраждати Христу, і воскреснути з мертвих на третій день, і щоб в ім'я Його проповідувалося покаяння і прощення гріхів між усіма народами, починаючи від Ієрусалима. Ви ж свідки цьому. І Я пошлю обітницю Отця Мого на вас; ви ж залишайтесь у місті Ієрусалимі, доки не сповнитеся силою з неба. І вивів їх з міста до Віфанії і, піднявши руки Свої, благословив їх. І коли Він благословляв їх, почав віддалятися від них і возноситися на небо. Вони поклонились Йому і повернулись до Ієрусалима з великою радістю. І перебували завжди в храмі, прославляючи і благословляючи Бога. Амінь".(Луки 24:36-53)

Анонси


Підтримаємо наш собор!

У часи війни в Україні, коли на період загрози авіаударів та вуличних боїв Троїцький архієрейський собор стає прихистком для багатьох жителів міста, наш храм сам потребує допомоги.
Детальніше...Останні новини


ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО І ЖИВОТВОРЯЩОГО ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО

27 вересня православні християни тріумфують всесвітнє Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього. Святкуючи Христа, заради нас розп'ятого на Хресті, у середу, 27 вересня 2023 року, клір та парафіяни Троїцького собору зібралися до храму на спільну молитву. Богослужіння очолив протоієрей Олександр Кудряшов у співслужінні духовенства собору.
Детальніше...


Богослужіння 16-ої Неділі після П'ятидесятниці

24 вересня 2023 року, у Неділю 16-ту після П'ятидесятниці, що цього року збіглася з Неділею перед Воздвиженням Хреста Господнього у Троїцькому архієрейському соборі були здійснені уставні богослужіння. Богослужіння очолив клірик собору  священик Максим Карпенко.
Детальніше...


Богослужіння у день Різдва Пресвятої Богородиці

21 вересня 2023 року, у день, коли святкується Різдво Пресвятої Богородиці, Троїцький архієрейський собор знову наповнився парафіянами, які прийшли вшанувати народження Діви Марії, яка стала Матір'ю за тілом Сина Божого. Божественну літургію очолив клірик собору священик Костянтин Таптунов. За богослужінням було піднесено сугубі молитви про припинення війни.
Детальніше...